کفش پاشنه بلند را هوشمندانه و با دقت انتخاب کنید – ایسنا

همه مبتدیان در این محوطه قدم، یورتمه و چهارنعل را آموزش می بینند و به محض اینکه هین درسها را یاد گرفتند، میتوانید به کارهای دیگر بپردازید. همه آنها زمانی که سواری را شروع می کنند می ترسند ، اگرچه ممکن است از ترسشان چیزی به شما نگویند ولی تا چند جلسه این حالت برای آنها ادامه خواهد داشت تا اینکه به قدر کافی به خودشان و اسب اطمینان پیدا کنند. بهتر است صبر کنید تا به قدر کافی از نظر جسمی قوی و محکم شوند تا بتوانند روی اسب خود را کنترل نمایند،در این صورت آنها خیلی سریع و آسانتر یاد خواهند گرفت. کیسی- سواری را از سنین خیلی پایین شروع نکنید زیرا بچه ها از نظر جسمی قادر به مراقبت خود نیستند و اگر یکبار حقیقتاً بترسند آنوقت آمادگی خود را برای آموزش سواری از دست خواهند داد.

من گمان میکنم اگر بچه ها برای بار اول و دوم به تنهایی به خارج از محوطه نروند بهتر است. ابتدا در محوطه محدودی تعلیم آغاز می شود تا زمانی که بچه به خوبی بتواند سواری کند. کیسی-به محض اینکه آنها به قدر کافی به قابلیت سواری خود و کنترل اسبشان اطمینان حاصل کردند بایستی آنها را به خارج از محوطه ببرید. آنها را باید با سوارکاران بزرگتر از خودشان فرستاد تا ترس از آنها دور شود. اصول کلی ست کردن لباس همواره لباسی را بپوشید که کاملا اندازه شما باشد.- پوشیدن لباسهای بزرگ تنها اندام شما را اغـراق آمـیـز تـر جـلوه داده و آنـها را پنهان نمیکند.- بیشتر سعی کنید تنها در زمانی که کمر باریکی دارید از کمر بند استفاده کنید.- رازهای خوشتیپ بودن پارچـه هـای سـنگین مانـند پـشمـی، بافـتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر جلوه میدهند.- پارچه های سبک وزن مانند کتان، نخی شما را لاغر تر جلوه میدهند.- رنگهای تیره شما را لاغر تر و کوچک تر میکنند.- رنگهای روشن شما را بزرگتر و حجیم تر میکنند.

توجه کنید کفش پاشنه بلند شما باید هارمونی مناسبی با لباس تنتان ایجاد کند. اسپری داخل کفش بزنید تا انبساط پیدا کند . هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، احتمال بیشتری برای از دست دادن تعادل و لیز خوردن وجود دارد، که باعث صدمه دیدن شما و کودکتان می شود. این نکته را نیز در نظر بگیرید که هر چه سطح مقطع پاشنهی شما وسیعتر باشد، ثبات بیشتری دارد و قدم برداشتن با آن راحتتر است. شما ممکن است درد شدیدی را در انگشتان، مچ پا، قوزک پا یا پاشنه آن تجربه کنید. کفشهای پاشنه بلند گاهی در قسمت بدنه سفت و سخت میباشند که در این صورت به جای منطبق شدن با پا، پا را به شکل خود در میآورند. اگرچه ممکن است این کار را به عنوان “ورزش دادن” خم کنندههای ران و عضلات ساق پا در نظر داشته باشید، اما استفاده مکرر از این عضلات میتواند باعث کوتاه شدن و انقباض آنها شود.

پنجه پا مخصوصا قسمتی که انگشتان به پا وصل می شوند زیرا این قسمت خم می شود . عمدتا محصولاتی که از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند، قیمت بالایی را نیز در بر خواهند داشت. محل بر گزاری مسابقات سراسری کشور « باشگاه سوارکاری نوروزآباد » در تهران است . از آغاز این مسابقات تا سال 1392 بهترین رکورد به علیرضا خوشدل تعلق دارد که 5 بار قهرمان ، یک بار نائب قهرمان و یک بار برنده ی مقام سوم کشور شده است . این فدراسیون در سال 1921 تاسیس شد . علی رضایی نیز طی سال های1353 تا 1377 برنده ی 4 مقام قهرمانی ، 2 نایب قهرمانی و 2 عنوان سم ایران شد . دیگر بزرگان پرش اسب ایران عبارت اند از : بابک شکی ، رامین شکی و علیرضا بختیاری با سه عنوان قهرمانی و کاظم وجدانی با دو عنوان قهرمانی .