کفش پاشنه بلند : آیا کفش های پاشنه بلند برای پا مفیدند ؟

برای مثال، با فرض اینکه قد شما ۱۶۰ و بلندی پا ۷۵ سانتیمتر باشد، پاشنه مناسب شما حدود ۵ سانتیمتر خواهد بود. Medium Heel(متوسط): خانمهای شاغل و دارای کارهای روزانه، پوشیدن کفش با پاشنه متوسط برایشان موردی بهتر خواهد بود. اما اگر کمد محدودی دارید، بهتر است بین رنگهای مشکی، کرم، سفید، خاکستری یا شکلاتی خرید کنید تا کفش را با لباسهای مختلف ست کنید. خواهید دید که چگونه این کفشهای پامپ همیشه به روز به رنگ مشکی یا نود، سریع با همه لباسهای شما ست میشود: آنها برای استفاده در محل کار عالی هستند و همچنین به راحتی با شلوار جین یا پیراهنی کوتاه برای مراسمهای مختلف جور در میآیند. بلندی پاشنه مخطروطی محدودیتی ندارد و این کفش در مدلها و طرحهای مختلف بهفروش میرسد. بلندی قد را تقسیم بر بلندی پا کنید.

۲۰ ثانیه روی پنجه پا بایستید، بعد خیلی آرام پاشنه را روی زمین بگذارید. اول روز را برای کارهای دیگر بگذارید و وقتی آفتاب پایین میرفت، به خرید کفش بروید. خجالت را کنار بگذارید و به فروشنده بگویید لازم است چند قدمی در فروشگاه راه بروید. از ایستادن یا راه رفتن طولانی مدت با کفش پاشنه دار خودداری کرده و برای پیاده روی طولانی کفش ورزشی بپوشید . ممکن است پول بیشتری خرج خرید کفش کنید، اما جای دوری نمیرود، چراکه عمر طولانی خواهد داشت. به همین دلیل، هر دوی این کفشها برای استفادههای طولانی در طول روز مناسب نیستند. با پوشیدن آیتم مورد نظر پاشنههای پای شما به طور قابل توجهی بالاتر از انگشتانتان قرار میگیرند.

اما استیلتوها با پاشنههای بلندتر برای اضافه کردن زرق و برق به استایل و داشتن ظاهر خانمانه مورد استفاده قرار میگیرند. شاید بتوان به سرعت مهمترین تفاوت را در ظاهر این دو مدل کفش زنانه جستجو کرد، اما دانستن معیارهای زیباشناسی، موقعیت استفاده و نوع استایل هر کدام باعث میشود به درستی بدانید که کدام مدل را باید با چه سبک پوششی و در کجا به پا کنید؛ با مارکومد همراه باشید. لژ کفش باعث میشود انگشتها در وضعیت بهتری قرار گیرند و راحتتر باشند. این نکته را نیز در نظر بگیرید که هر چه سطح مقطع پاشنهی شما وسیعتر باشد، ثبات بیشتری دارد و قدم برداشتن با آن راحتتر است. ناگفته نماند تمام این محصولات از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. پوشیدن و استفاده از کتونی های لژدار نیز آداب خاص خود را دارد.هرگز نمیتوانید بدون تمرین و تجربه این مدل از کفشها را به پا کنید.

اگر نمیتوانید برای جشن و مهمانیها با کفشهای استیلتو و هایهیل برقصید، پامپها گزینه خوبی برای همراهی هستند. بههرحال با این کفشها نمیتوانید مثل کفش اسپورت تند و بلند قدم بردارید. کفش جیر هم گزینه بسیار خوبی برای طرفداران پاشنه بلند بهحساب میآید. اگر اندازه مناسب پاشنه کفش از میزان استاندارد آن بیشتر باشد، ممکن است در صورت استفاده مداوم در بلندمدت پاهای شما دچار مشکلات متعددی شوند. به دلیل استفاده در فصل تابستان، اکثر مدل این کفش ها جلوباز است. صرف نظر از ارقام ، این بدین معنی است که حدود 7.32 نفر از هر 100000 زن که به درمان بیمارستانی نیازمند می شوند از عوارض این کفش ها آسیب دیده اند . به همین سبب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست . بانوانی که قد نسبتا کوتاهی دارند اما تمایلی به پوشیدن کفشهای با پاشنهها بلند و نوک تیز ندارند، میتوانند به راحتی با پوشیدن کفشهای لژدار خیال خود را راحت کنند.