کفش پاشنه بلند : آیا کفش های پاشنه بلند برای پا مفیدند ؟

کفش های نو در ابتدا کمی تنگ هستند و آسان ترین راه برای جا باز کردن آن ها این است که یک کیسه آب را داخل کفش قرار داده و یک شبانه روز در فریزر قرار دهید. در پاساژ میتوانید انواع کفش و پوشاک زنانه را جستجو کنید و محصول مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و عالی ترین قیمت خریداری نمایید. زمانی که پای شما درون کفش سرد میرود به راحتی فرم پای شما را میگیرد و اصطلاحا فیت آن میشود.یکی دیگر از ترفندهایی که میتوانید انجام دهید استفاده از کیسه فریزر است. حتا اگر این لژ باریک باشد، باز هم راه رفتن با آن آسانتر است.

اما اگر باز هم ترجیح می دهید که با پاشنهی کوتاهتر راه بروید، یک پاشنهی سه سانتیمتری را انتخاب کنید. مهم این است که پاشنهی هماهنگ با لباس، موقعیت و متناسب با پای خود را بیابید. در پاشنهی این کفشها نیز باید از متریالهایی استفاده شود که قدرت بسیار بالایی در برابر تحمل وزن داشته باشند. علاوه بر جنس رویه، دقت به جنس کفی و پاشنه نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. برای جلوگیری از ابتلا به تاولهای پوستی و همینطور سر خوردن پا درون کفش پاشنه بلند از چسبهای دو طرفه استفاده کنید و آنها را به مرکز پای خود بچسبانید. هم برای سلامت کمر و پاهاتان خوب است و هم باعث میشود خوشتیپتر بهنظر برسید. اكبری خاطر نشان كرد: سطوح تماسی مفاصل هم بار وارده را تحمل میكنند و در نتیجه مستعد آسیب و تخریب میشوند. پا هم مانند تمام اعضای بدن نیاز به استراحت دارد. ازاینرو والدینی که تازهوارد این مرحله از زندگی شدهاند، میتوانند باراهنماییهای مناسب و هوشمندانه اقدام به خرید ایده آل و مناسب برای کودکان خودنمایند.

بین کفشهای پاشنه بلندی که دور مچ و ساقشان بند دارند یا ندارند، مدلهای بنددار برای پوشیدن مناسبترند زیرا به خوبی میتوانند از پا پشتیبانی کنند و راه رفتن را با کفشهای پاشنه بلند تسهیل نمایند. Comma Heel یا پاشنه ویرگولی: با توجه به اسم این پاشنه، شکلی شبیه به کاما دارد. بهتر است با در نظر گرفتن کیفیت، طراحی و همچنین ارتفاع پاشنه، اقدام به تعیین قیمت کنید. این کفشها برای استفاده در مراسم و مجالس خاص و لاکچری طراحی شده و باید به همراه لباسهای مجلسی پرزرق و برق پوشیده شود. امروزه طراحان برجسته اقدام به طراحی و تولید صندل هایی نمودهاند که علاوه بر جذابیت ظاهری در پاهای بانوان، کیفیت و مرغوبیت بسیار زیادی را نیز در بر خواهند داشت. از این نظر میتوان گفت در انتخاب متریال تولید کفشها، نوع ست کردن آنها نیز تاثیرات چشمگیری خواهد داشت. هرچه بیشتر تمرین کنید و راه بروید، کنترل بیشتری خواهید داشت.

اصولا به هر کفشی که بیشتر از سه و نیم سانتیمتر پاشنه داشته باشد، کفش مجلسی پاشنه دار میگویند. زوج مناسب کفشهای پاشنه پهن در شلوارها شلوار جین است. مثلا در بوتهای پاشنه بلند چون کفشها دور پاهایتان را پوشاندهاند پاهایتان در کفش جلو نیامده و حفظ تعادل در آنها آسان است، یا در صندلهای پاشنه بلند به علت باز بودن پنجه و جلوی کفش، فشار مضاعف نوک کفش را تجربه نمیکنید زیرا در کفشهای پاشنه بلند به علت اختلاف سطح پاشنه و پنجه، پنجه پا به سمت جلو هل داده میشود که اگر جلویش باز باشد با هیچ سطح سختی برخورد نکره و دردی به وجود نمیآید.