کفش پاشنه بلند : آیا کفش های پاشنه بلند برای پا مفیدند ؟

پاشنه این کفش، بسیار نازک و مانند تیغه چاقو و خنجر استیلتو است.در ایتالیا گونه ای خنجر ساخته می شود که به استیلتو مشهور است علت نام گذاری این مدل کفش پاشنه دار نیز همین است پیشنهاد می شود اگر قد شما بلند است ویا راه رفتن با کفش پاشنه بلند برای شما دشوار است از این مدل کفش پاشنه دار استفاده نکنید،بهترین گزینه برای شما خریداری کفش پاشنه بلند مدل کوبایی ویا کفش پاشنه ویرگولی می باشد.( پاشنه ی کوبایی را در بیشتر مدل های کفش پاشنه بلند آکسفورد مشاهده می کنید .) افرادی که زمان پوشیدن کفش پاشنه بلند احساس خستگی می کنند بهتر است از کفش پاشنه دار مدل بلاک استفاده کنند زیرا این مدل کفش زنانه طوری طراحی شده که وزن بدن را روی پا به شکل درستی تقسیم می کند و فشار را از روی پنجه برمی دارد .کفش پاشنه بلند بیشتر برای مهمانی های شبانه کاربرد دارد هر چند که بعضی بانوان برای ایجاد استایلی شیک به صورت روزمره هم از آن استفاده می کنند .

بزرگ بودن سایز کفشهای پاشنه بلند هم میتواند سبب لق زدن کفش، بهم خوردن تعادل و پیچ خوردن یا حتی شکستگی استخوانهای مچ پایتان شود. اما برای مهمانیهای خودمانی، گشت و گذار در شهر و حتی قرارهای دوستانه، کفش لژدار میتواند انتخاب مناسبی باشد. این کار میتواند آسیبهای جدی به زانوان، کمر و ستون فقرات شما وارد کند. شاید تعداد معدودی از خانمها پیدا شوند که کفشی جز کفشهای پاشنه بلند را به عنوان زیباترین و شکیلترین کفشها معرفی کنند، اما اکثریت خانمها به اتفاق معتعقدند که کفشهای پاشنه بلند زیباترین نوع کفشی است که یک خانم میتواند برای مجالس بزرگ و شیک مانند عروسی و تولد، یا برای جلسات و مراسمهای رسمی انتخاب کند. یکی از بارزترین ویژگیها و مزیتهای کفشهای پاشنه بلند، افزایش قد و قامت خانمهاست، این ویژگی خصوصا برای خانمهای که ریز نقش بوده و بخاطر کوتاهی قامت دچار کاهش اعتماد به نفس میشوند بسیار مفید است و میتواند در ارتقاء روابط اجتماعی این افراد نقشی موثری را ایفا کند.

اگر پاهایتان در کفشهای پاشنه بلند عرق میکند میتواندی قبل از استفاده از این کفشها مقداری پودر تاک (پودر بچه) داخل کفش بریزید تا تمام رطوبتها را به خود جذب کند. وضعیت نامناسب بدن شما می تواند باعث شود که تعادل تان به هم بخورد و فشار زیادی را روی پاهای تان اعمال کند. در کفشهای معمولی اندازه مناسب پنجه کفش دقیقا متناسب با اندازه پنجه پاهای شماست اما در کفشهای پاشنه بلند، به علت اختلاف سطح پاشنه و پنجه و فشاری که روی پنجهها میآید، پنجهها پهنتر شده و فضای بیشتری را میطلبند. اگر کفش پاشنه گربهای بخرید، خواهید دید که خیلی راحت است، چراکه بلند یا باریک نیست و پا بهحد کافی سطح اتکا دارد.

اگر به دنبال کفش پاشنه دار زنانه شیک و راحت هستید پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها بخوانید. اگر موقع راه رفتن پا به چپ و راست خم میشود و راحت توی کفش نمینشیند، سراغ مدل دیگری را بگیرید. پس سراغ زیرهای با شیب ملایم بروید تا هم تعادل را بهتر حفظ کنید هم فشار زیادی روی کمر و زانوانتان وارد نشود. شما برای تکمیل استایلتان به سراغ کدام یک از مدل کفش زنانه پاشنه بلند میروید؟ هنگام خرید خوب به این قسمت دقت کنید و از محکم بودن این اتصال اطمینان حاصل کنید. پیدا کردن کفش پاشنه بلند مناسب، اولین قدم برای راه رفتن خوب با آن هاست. کفشی که خوب طراحی شده، نباید شیب تندی بهسمت انگشتها داشته باشد.