کفش مخصوص هاکی روی یخ بازار پوشاک ایران

تناسب اشتباه شما را از انجام کار روی یخ منصرف کرده و می تواند به پاهایتان آسیب برساند. طبق یک ادعا در سال ۱۸۶۷ چند سرباز انگلیسی بر سطح منجمد دریاچه انتاریو، شکل ابتدایی هاکی روی یخ را بازی کردند. ۵۶ سال بعد یک فرانسوی بنام موسیو پتیبلد اختراع نوع دیگری از کفشهای اسکیت را به ثبت رساند، موسیو پتیبلد ادعا میکرد که کلیه حرکات پاتیناژ را با کفش های اسکیت میتوان انجام داد ، با این وجود در عمل ثابت شد که بسیاری از حرکات بر روی کفش های پتیبلد یا غیرممکن ویا بسیار مشکل بود . از فصل ۲۰۰۵- ۲۰۰۶ قانونی جدید در لیگ حرفه ای NHL اجرا شد که تیمها در حین بازی، حق تعویض یک خط کامل را ندارند و فقط در زمانی که بازی متوقف شده است، حق تعویض یک خط کامل را دارند. حتماً از همان ابتدا کفشهای مناسبی تهیه نمائید چون برخلاف نظر عده ای که معتقدند چوب حرف اول را می زند ، مهمترین عامل در این ورزش کفش است ، چون شما در همه حال برروی کفش های خود هستید ولی از چوب خود فقط در زمانی که توپ در اختیار شماست استفاده می کنید .

برخلاف اسکیت های شکل ، تیغه های اسکیت هاکی بیش از پاها یا پوتین نمی شوند و از نظر وزن سبک تر هستند. با این که هاکی در زمینه های آماتور و تازه کار درخشش چشم گیری داشته ولی در زمینه ی حرفه ای با موفقیتی ناچیز روبرو بوده است. شما می خواهید پاهایتان تا آنجا که ممکن است آهسته باشد تا پایتان درون اسکیت هاکی بلغزد. با این حال ، اگر تمام ویژگی های ذکر شده در بالا با بوت انتخابی شما مطابقت نداشته باشد ، ممکن است مجبور شوید بودجه را به روز کنید. در حقیقت، شما ممکن است بعضی از دروازه بانان NHL را با پوشیدن حدود 50 پوند چرخ دنده بر روی یخ پیدا کنید. در زیر کفش میخ هایی از جنس پلاستیک نرم قرار گرفته است و همچنین دارای چرخ هایی است که بهتر است قطر این چرخ ها بین ۷۰ تا ۷۶ میلی متر باشد، چرا که این نوع بازی نیازی به داشتن سرعت بالا ندارد.

راه ایده آل برای تهیه اسکیت هاکی با کیفیت بالا صبر کردن تا زمان فروش است. سطح یخی باید توسط آب و مواد شیمیایی با کیفیت ثابت در تمام سطح و با سیستم یخ زنی مناسب با شرایط دما و چگالی ثابت آماده شود. هر باند اسکیت هاکی انواع مختلف بسته سه ماهه را دارد زیرا تولید کنندگان از مواد مختلفی برای بسته سه ماهه استفاده می کنند. چکمه ای که از مواد کامپوزیت استفاده می کند حداکثر محافظت را دارد و همچنین می تواند احتمال آسیب دیدگی را کاهش دهد. با استفاده از یک محافظ سخت، اسکیت هاکی بوجود آمده که ساخت آن برطبق اندازه ی پای بازیکنان میباشد و تقویت آن اغلب از طریق مش فلزی است. اگر در اسکیت هاکی تازه وارد هستید ، انتخاب اندازه مناسب اسکیت می تواند یک وظیفه باشد. و وقتی یک سایز بالاتر بروید ، در حال حاضر لباس ها از نظر ظاهری خوشایند نیستند.

بوت سایز 9 بوت CMM اندازه بوت 8.5 است. هنگام پیدا کردن اسکیت هاکی مناسب ، قانون اساسی این است که 1.5 اندازه از اندازه کفش مردانه پایین بیایید. آنها به اندازه کافی از شما پشتیبانی می کنند تا به شما کمک کند تمرین کنید حتی اگر مدت طولانی آنها را می پوشید. پد های آرک پدیکال هاکی پلاستیکی سخت از مفصل آرنج، ضربه ها و حرکات پیچشی غیر طبیعی محافظت می کنند. پیچش شلوار مخصوص هاکی برای محافظت از کفش ها، ران ها و سینه های شما می باشد. دقیقاً به همین دلیل است که اسکیت هاکی را نسبت به کفش های دیگر گران می دانید. اسکیت های هاکی کاملاً مناسب شما هستند که روی پاهای شما محکم هستند و بدون آسیب رساندن به پاها. چون در این بازی احتمال صدمه زدن به پا وجود دارد بدنه کفش باید کاملا مقاوم و محکم و مانع ضربه زدن به پا بشود، از این رو اغلب این کفش ها با مش فلزی تقویت شده اند.