کفش مخصوص هاکی روی یخ بازار پوشاک ایران

بر همین اساس اولین دوره کلاس مربیگری هاکی ویژه معلمین ورزش در تهران تشکیل شد که پس از پایان دوره به کلیه شرکت کنندگان گواهی اعطاء گردید. یکی از عللی که باعث ایجاد این فدراسیون گردید حضور ورزش هاکی در این دوره از مسابقات بود و ایران نمی توانست بدون داشتن فدراسیون در این مسابقات شرکت نماید. هاکی روی یخ ترکیبی از ورزش های اسکیت روی یخ / پاتیناژ – با کفش های تیغه دار فلزی – و هاکی روی چمن – با چوبدستی تیغه ای می باشد. همانطور که از نام آنها مشخص است ، از اسکیت های فیگور برای اسکیت بازی استفاده می شود و از اسکیت هاکی برای هاکی روی یخ استفاده می شود. در یک زمین یخی سفید رنگ با نام پیست، بازی هاکی روی یخ انجام می شود. از این توپ برای بازی روی زمین های پارکت که پد بیش از ۴۰سانتی متر دارند استفاده شود .

برای کسب اطلاعات و آموزش های تخصصی بیشتر در این زمینه می توانید به قسمت دوره های تخصصی طراحی کفش از منوی اصلی یا فوتر سایت مراجعه نمایید. 5. اسکیت های فیگور معمولاً از چرم ساخته شده و بدون بالشتک در حالی که اسکیت هاکی با ترکیب چرم و پلاستیک ساخته می شود. از پلاستیک سخت ساخته شده و زیر جوراب بسته میشود. جنس محافظ گردن که درونش بسیار نرم است از پلاستیک و صفحات محکم می باشد. رئیس فدراسیون بین المللی هاکی پس از دریافت گزارش ضمن تبریک ، اظهار داشتند : “برای من جای بسی خرسندی است که فدراسیون هاکی ایران در وطن خودش تاسیس شده و در این مدت کوتاه چنین پیشرفتهایی داشته است” و ایشان برای مشاهده این پیشرفتها از نزدیک به تهران سفر کردند و در مدت دو روزی که در تهران بودند از فعالیتهای فدراسیون اطلاعات جامعی را بدست آوردند و از آقای پرفسور جاوید دعوت کردند تا در جلسه هیئت رئیسه کمیته بین المللی هاکی که در کشور هلند برگزار می گردد.حضور یابند.

پس از تاسیس فدراسیون هاکی، اولین تیم هاکی ایران از بین ۱۸ نفر از تبعه کشورهای هلند، آلمان،هند، پاکستان که در ایران زندگی می کردند تشکیل و زیر نظر آقای خداداد جاماسپیان تمرینات خود را در استادیوم شهید شیرودی (امجدیه سابق ) شروع کردند. در این قسمت روند شکل گیری اسکیت هاکی را در آمریکا ی شمالی به عنوان یکی از پر طرفدارترین مناطق جهان مورد بررسی قرار می دهیم . اسکیت های شکل توسط اسکیت بازان استفاده می شوند که تعداد زیادی از سرسره ، چرخش و پرش روی یخ را انجام می دهند. به دلیل سرعت زیاد بازی هاکی روی یخ، گرفتن بازیکن تیم مقابل، تنه زدن، پشت پا زدن، و یا انداختن او برخلاف مقررات است و برای این چنین خطاهایی، بازیکن جریمه می ود و باید به دستور داور مدتی را بیرون از میدان بازی و در جایی مخصوص به نام قفس قرار گیرد. در ایران در دو بخش هاکی چمنی و سالنی فعالیت بیشتری انجام می گیرد.

تیغه های اسکیت نیز حاشیه های بیشتری دارند و تیغه های گرد آن نیز کمتر است. اسکیت های هاکی به دلیل داشتن تیغه های گرد آنها دیگر نیازی به انتخاب انگشتان پا ندارند. مهم نیست که اسکیت ها چه تفاوت هایی دارند ، آنها برای عملکرد هر دو ورزشکار یک ضرورت هستند. تفاوت اصلی این دو اسکیت در استفاده از آنها است. چوب هاکی از مواد کامپوزیت است که برای سبک های مختلف و در ابعاد و اندازه های گوناگون ساخته شده است.برای جلوگیری از شکستن چوب های هاکی، کمی قابلیت انعطاف پذیری دارند. حاصل کار او، چرخهای لبدا بود که از مواد ژلهای (urethane) ساخته شده بود. برند لبدا تولید چرخهای اسکیت را از سال 1969 آغاز کرده است. رابرت لبدا (Robert Labeda) بنیانگذار برند لبدا، از شکستهشدنِ چرخهای اسکیتِ کوادِ چوبیِ فرزندش در وسط مسابقه خسته شده بود؛ بنابراین دست به کار شد تا یک چرخ بهتر بسازد.