کفش مجلسی • بررسی سبکهای مختلف کفشهای مجلسی مردانه و زنانه • وبلاگ واسط کالا

این کفشها در ایران با عنوان نعلین نیز شناخته میشوند. مطمئنم که شما هم بعد از پوشیدن این کفش با من هم عقیده خواهید بود. کفشها معمولاً با قطعات زیادی از چرم ساخته میشوند و میتوان درزها را به طرق مختلف تزئین کرد. درحالیکه بهطورمعمول از صندلها برای مکانهای غیررسمی استفاده میشود، برخی صندلها وجود دارد که میتوان آنها را با لباسهای مجلسی پوشید. آنها کفشهای تخت با پنجهای گرد هستند و در رنگها و الگوهای مختلفی وجود دارد. در بعضی موارد کفشهای مجلسی مردانه به رنگ قرمز مایل به قهوهای و سرخ تیره در ایالاتمتحده پوشیده میشوند، درحالیکه سایر رنگها در ملیتهای دیگر بهعنوان رنگ کفش استفاده میشود. کفش مجلسی مردانه غالباً با چفتوبست دستهبندی میشوند و در ادامه مقاله انواع مختلف آنها به ترتیب ذکرشده است. کفشهای مجلسی مردانه معمولاً مشکی یا قهوهای هستند. رنگ محبوب آن معمولاً قهوهای یا برنزه است.

چرم دانه بالا (Top grain)، از نظر ظاهری شبیه دانه کامل است. Derbies یا Blüchers در آمریکا شبیه آکسفورد هستند اما دارای بندهای باز هستند. قوسهای برخی افراد بیش از حد به داخل میچرخد یا به اندازه کافی نمیچرخد – هر کدام از این دو میتواند بر میزان موثر جذب ضربه توسط پاهای شما تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است رنگ کفش با رنگ لباس، پیراهن یا کتوشلوار پوشیده شده مطابقت داشته باشد. همچنین فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا بهترین گزینه برای خرید و فروش اجناس دست دوم شما با مناسبترین قیمتها است. بدون شک این روش جلوه زیبایی برای چکمهها و کفش ایجاد میکند. در این روش دوخت کفش مجلسی که معمولاً در صنعت کفش ایتالیا مورداستفاده قرار میگیرد (Tod’s یک نمونه مثال از آن است)، رویه مستقیماً به کف کفش دوخته میشود، درنتیجه کفشهای سبکتری از نظر ظاهر و وزن، با انعطافپذیری بیشتری، ایجاد میشود.

داینیت (Dainite)، یک برند تولیدی کفش مجلسی انگلیسی است که در سال 1894 تأسیسشده است. و سبک است و اغلب روی کفش مجلسی بوت کویری که بخشی از خانواده چوکا است، دیده میشود. کفش راهب (که به آن monkstrap نیز گفته میشود) فاقد بند است و توسط یک سگک بسته میشود. قسمت فوقانی به سمت بیرون چرخانده میشود تا زیر کفی تا شود و باعث میشود که اتصالات قسمت بالایی با کف کفش دیده نشود. کفیهای چرم دولایه را معمولاً در ساخت کفش مجلسی مانند چکمه و سایر کفشها که در شرایطی مانند محیط بیرون از خانه قرار است استفاده شوند، به کار میبرند. این فشار مداوم ممکن است به درد و صدمات منجر شود.

برای نگهداری از این کفشهای چرم باید سعی کنید تا پوشش براق آنها با خراشیده شدن و غیره از بین نرود. این نوع کفش معمولاً طراحی سوراخسوراخ روی چرم خود دارد. کفشهای لوفر از جنس چرم ساخته میشوند و اغلب دارای منگولههای چرمی نیز هستند. خرید یه کفش بادوام، راحت و زیبا بستگی به چند مورد داره که اگر استاندارد ها در جنس زیره، کفی، آستر و رویه کفش رعایت بشه، میشه با خیال راحت گفت که یه کفش خوب و مناسبه. جنس این رویه نرم هست و قابلیت نفوذ هوا از طریق رویه باعث شده تا پاتون توی کفش تنفس کنه و بو نگیره. این نوع سبک رسمی و مناسب قرارهای تجاری نیز میباشد. برای همین اکثر عروسها در مراسم عروسی خود از کفشهای پاشنه دار استفاده میکنند، چون پاشنه به کفش حالت رسمی خواهد داد. آنها در سالهای اخیر توسط افرادی مانند آقای Lino Ieluzzi و Pitti Uomo استفاده شده اند.