چگونه با کفشهای پاشنه بلند راحت راه برویم؟

شاید بتوانید با یک بوت تخت سایز بزرگتر راه بروید، اما در مورد کفش پاشنه بلند اینطور نیست، اگر کفش پاشنه بلندی که می پوشید کوچک تر از سایز پاهایتان باشد، پاهایتان تاول می زند و اگر سایز کفش بزرگتر از سایز پاهایتان باشد، در پایتان لق می زند و به سختی قادر خواهید بود یک قدم بردارید. معمولا در این مواقع فروشنده به شما می گوید که کفش جا باز می کند، اما اگر کفشی در مغازه اندازه پای شما نیست، بهتر است آن را نخرید.بسیار پیش می آید که کفشی می پوشیم که شماره آن سایز پای شماست اما با این وجود برایتان تنگ است.

پس اگر هنگام خرید کفش پاشنه بلند، کفشی را امتحان کردید و موقع پوشیدن آن احساس درد کردید بدون تردید آن کفش را کنار بگذارید. کفش پاشنه دار با پاشنه های خیلی بلند از جمله کفش هایی هستند که از گذشته نیز مورد استقبال بوده اند. در مقابل کفشهای پاشنه بلوکی علاوه بر این که بسیار راحتند و راه رفتن با آنها ساده است، این روزها مد روز هم هستند. مدل پاشنه: پاشنه های امروزی در طرح های مختلف تولید میشوند ،که هر کدام استایل خاصی به کفش میدهند.در حالت کلی ؛کفش های پاشنه دار دارای سه مدل پاشنه ؛باریک ، چهارگوشه و پهن هستند.که شما طبق سلیقه خود و استایلی که میخواهید بسازید یکی را باید انتخاب کنید. این مدل از پاشنهها بیشتر در کفشهای جیر و نبوک دیده شده و معمولا در فصول سرد استفاده میشوند. کفشهای زنانه و دخترانه با پاشنه های کم از مناسب ترین کفشها می باشد زیرا به دلیل کم بودن پاشنه، خانم ها و دختر خانم های جوان در طول راه رفتن و نوشتن کمتر دچار آسیب خواهند شد و احساس آراامش بیشتری با این مدل کفشها خواهند داشت.

به دلیل اینکه با پوشیدن کفش پاشنه بلند تمام فشار ناشی از وزن بدن به پنجه پا تحمیل میشود، طی استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند ممکن است دچار درد در کف پنجه پا شوید. بسیاری از پزشکان و متخصصان توصیه میکنند که به طور روزانه از کفشهای پاشنه بلند استفاده نکنید و فقط در مواقع خاص آنها را از کمدتان خارج کنید؛ اما اگر از عاشقان سرسخت این کفشها هستید و با سوال چگونه کفش پاشنه بلند انتخاب کنیم مواجه شدهاید، یک راهکار بسیار ساده برای شما وجود دارد: از انتخاب و خرید کفشهایی را که ارتفاع پاشنهی آنها بیش از 7.5 سانتی متر است، فراموش کنید. لاز نیست به روی زمین و نوک کفشهای خود خیره شوید بلکه باید بدن خودتان را در وضعیت صحیح تصور کنید.

برای اینکه هم به علاقه خود احترام بگذارید و هم به سلامت بدنتان، برای جلوگیری از عوارض کفش پاشنه بلند ساعتی مشخص و محدود را به این زیبایی شگفتانگیز خودتان اختصاص دهید. ۱- یکی از عللی که پس از پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث درد کف پا میشود سفتی کف داخل کفش است. راه رفتن با کفش پاشنه بلند باعث لغزیدن پا داخل کفش میشود و پس از چند گام به نوک پا فشار وارد میکند. ۲- اگر میخواهید کفشی بخرید که اختلاف ارتفاع میان پنجه و پاشنه آن بیش از ۸۵ میلیمتر است بهتر است از انواعی انتخاب کنید که در قسمت مچ پا داری بند باشد.