پست ما را تا انتها بخوانید

قطعه ای ( معمولا فلزی ) که در دهان اسب قرار می گیرد و به دو طرف آن طنابی چرمی متصل است. این حرکت معمولا در مسابقاتی دیده می شود که یک سوارکار باید زودتر از بقیه از خط پایان عبور کند . اسب تنها حیوانی است که مسابقاتی مخصوص به آن در المپیک وجود دارد و تا کنون این شانس نصیب هیچ حیوان دیگری نشده است . وجود زین نه تنها به تعادل سوار کار کمک می کند بلکه مانع رسیدن عرق اسب به سوارکار می شود . پارچه ای ضخیم و چرمی است که بر گرده ی اسب قرار می دهند و سوار کار روی آن می نشیند . ناگفته نماند که بچه های کیسی هیچگاه هنگام سواری صدمه ندیده اند اما چون من صدمه بچه ها را دیده ام به همین دلیل فوق العاده محافظه کار شده ام.

از دوران رنسانس و به دنبال اختراع توپ جنگی و تفنگ ، از اهمیت اسب در جنگ ها کاسته شد . پس از اختراع تانک و هواپیما در قرن بیستم دوران حضور این حیوان در جنگ ها پایان گرفت و از آن پس ، اسب به عنوان دوستی وفادار در کنار انسان به زندگی ادامه داد . کفشهایی که زیرهی آنها، دارای برجستگی و گریپ است، به راحتی سر نمیخورند. کفش پاشنه بلند با کیفیت پایین، پا را دچار تعریق میکند و به دلیل خیسی کفش، پا در کفش سر می خورد و از این رو دخترتان قادر نخواهد بود صحیح گام بردارد. استفاده از آنها ضمن اینکه سبب راحتی بیشتری برای شما میگردد از لیز خوردن پا درون کتونی و ایجاد تاول و کبودی نیز جلوگیری میکند. در پایان نیز هر سوار کاری که زود تر از خط پایان بگذرد یا امتیاز بیشتری کسب کند برنده ی مسابقه است .

طبق این جدول ، مسیر باید در دو دقیقه به پایان برسد و در صورتی که ورزشکار در مدت زمان بیشتری این مسیر را بپیماید ، در ازای هر ثانیه یک خطا به خطاهای او اضافه می شود . کلاه سوارکاران در مسابقات سرعت ، گرد و لبه دار و مقاوم به ضربه است تا در صورت سقوط ، آسیب کمتری به آن ها برسد . اسب یکی از مفید ترین حیوان ها برای بشر و نخستین حیوانی است که وارد مسابقات ورزشی شده است . سوارکار ماهر و چابک در مسابقات اسب سواری کورس را چابک سوار می نامند . قطعه ای آهنی که به پاشنه ی کفش سوارکار متصل است و او با زدن آن به پهلوی اسب ، حیوان را به حرکت سریع تر وادار می کند . قطعه ی آهنی هلالی شکل که با میخ به سم ( کف پای ) اسب می کوبند تا سم در اثر برخورد با سنگ و اشیاء روی زمین آسیب نبیند .

دو حلقه ی آهنی که با تسمه به زین محکم می شوند و نقش پله را برای رفتن سوارکار به پشت اسب ایفا می کنند . وجود بند باعث راحتی بیشتر شده و راه رفتن با آن را آسان می کند. اگر عوارض کفش پاشنه بلند را احساس میکنید، مراحلی وجود دارد که میتوانید برای کمک به مبارزه با درد و ناراحتی انجام دهید. حالتی بین دویدن و راه رفتن اسب ؛ در حالت یورتمه ، اسب به شکل ملایم و آرام می دود . کفشهای پاشنه بلند با شکل و طرح خاص خود بستگی به مد روز دارند، بعد از یک روز طولانی که با آن کفش ناراحتکننده روی پاها راه رفتهاید، به احتمال زیاد از پا درد رنج میبرید. با گذشت زمان و شکل گیری تمدن ها ، نقش این حیوان در هنگام لشکرکشی حکومت ها به سرزمین های یکدیگر پر رنگ شد ؛ به طوری که تمامی ارتش ها گروهی سوارکار زبده و مجهز به سلاح های مختلف را به عنوان « سواره نظام » به خدمت گرفتند .