پست ما را تا انتها بخوانید

در دوران بارداری، شما وزن قابل توجهی را در قسمت جلویی بدن اضافه می کنید و این تغییر حالت بدن می تواند منجر به درد پاها شود. قدرت قوزک پا به دلیل اضافه وزن و تغییرات هورمونی در بدن احتمالاً کاهش می یابد. اما در میان بسیاری از افراد توجهی به ارگونومی و ساخت ندارند و کفش پاشنه بلند خود را تنها بر اساس رنگ و طرح آن انتخاب میکنند؛ حتما در میهمانیها توجه کردهاید که بانوان در ابتدا استایل جذاب و گیرایی را با کفش پاشنهدار خود دارند، اما با گذشت اندک زمانی، دیگر کفش خود را به پا نمیکنند! برای این که با کفش های پاشنه بلند خود به صورت حرفه ای راه بروید سعی کنید ابتدا پاشنه کفش را حرکت دهید. اگر مطمئن نیستید که تمام شب را با کفش پاشنه بلند دوام میآورید تعدادی چسب زخم همراه خود داشته باشید تا در صورت ایجاد درد و تورم آنها را به روی قسمتهای آسیب دیده قرار دهید.

اگر قصد برگزاری مهمانی دارید که خودتان میزبان آن هستید، استفاده از کفشهای پاشنه دار پهن باعث میشود به راحتی کارهای خود را انجام دهید و نگران پیچ خوردن پا و لیز خوردن نباشید. برای کارهای روزانه کفش های بدون پاشنه را جایگزین کفش پاشنه دار کنید. برای این که برای مدت طولانی و بدون دردسر با این کفش ها راه بروید باید بدنتان را کمی به عقب خم کنید. پوشیدن کفش هایی با پاشنه کوتاه در طول سه ماهه اول بارداری می تواند بی خطر باشد، پس از این مدت جریان هورمون ها افزایش می یابد و عضلات شما شروع به کشیدگی می کنند. پوشیدن کفش هایی با لژهای بلند در دوران حاملگی ایده خوبی نیست، زیرا افزایش وزن، شکل و مرکز ثقل بدن تغییراتی می کند که روی راه رفتن شما تاثیر می گذارد. انبساط یخ باعث افزایش سایز کفش می گردد . در این زمان به والدین پیشنهاد میشود که با استفاده از نخ کف پای کودکان خود را اندازه گرفته و برای انتخاب سایز مناسب، از آن استفاده کنند.

این موضوع باعث می شود کفش شما پاشنه بلند به نظر بیاید، اما قسمت قوزک پا را همانند پاشنه بالا می آورد، در نتیجه فشار کمتری روی قوزک پا ایجاد می شود. به این ترتیب از لیز خوردن پا و ایجاد فشار مضاعف، جلوگیری می کنید. این کفشها میتوانند باعث ایجاد التهاب شوند، که باعث چندین بیماری جدی مختلف مانند سرطان میشوند. پوشیدن کفش پاشنه دار در دوران باردای به هیچ کس توصیه نمی شود، زیرا می تواند منجر به مشکلات جدی برای شما و جنین درون بدنتان شود. پاشنه های ۵ سانتی متری و کمی بیشتر می توانند در هنگام کار نیز پوشیده شوند.

اگر عادت دارید به طور مرتب از کفش پاشنه بلند استفاده کنید، ممکن است متوجه شوید که در هنگام بارداری پوشیدن این نوع کفش بسیار دشوار است. یک وضعیت پزشکی به نام ادما یا ورم پا، مچ پا و ساق پا وجود دارد که در دوران بارداری بسیار شایع است. هر چقدر پاشنه کفش بلندتر باشد، عضلات پشت پا به ویژه ساق پا به فشار بیشتر می افتند. هر قدر مدت راه رفتن و ایستادن طولانیتر باشد، پاشنه را کوتاهتر انتخاب کنید. کفش پاشنه بلند از مدل کفشهایی میباشد که هر دختری آرزو دارد آن را امتحان کند. اگر برای حفظ ظاهر دلخواه مجبور هستید که کفش پاشنه دار بپوشید، سعی کنید بیشتر اوقات را بنشینید. اگر در طول روز مجبور هستید کفش پاشنه دار بپوشید، سعی کنید استراحت های کوتاهی داشته باشید. لباس مجلسی وقتی زیبایی کاملی پیدا میکند که با کفش مجلسی زنانه همراه میشود، بنابراین چه در مهمانی، چه در جشن نامزدی و عروسی کفش پاشنه بلند مجلسی کاربردی خواهد بود.