هفت نکته و ترفند برای راه رفتن سادهتر با کفشهای پاشنه بلند

اولین گام برای راه رفتن راحت، حرفهای و موفق انتخاب کفش مناسب و اندازه است. بهترین انتخاب استفاده از کفش لژدار برای روزمره است. البته فراموش نکنید که کفشهای پاشنه بلند نمیتوانند کفش روزمره شما باشند چون راه رفتن طولانی مدت با این کفشها صدمات جبران ناپذیری به عضلات و استخوانهای پا وارد میکند. این امر شما را مجبور میکند تا بقیه بدن خود را تنظیم کنید تا تغییر تعادل جبران شود. در ادامه ی مطلب با من همراه باشین تا چند مدل زیبا از کفشهای تخت و پاشنه دار عروس رو با هم ببینیم. با توجه به اینکه عروس قد بلند یا کوتاهی داره و تناسبش با قد داماد به چه شکلیه و همینطور با توجه به لباس عروس که آیا بلند و دنباله دار هست یا کوتاه و جمع و جور، کفشی که انتخاب میکنه هم متفاوته.

اما دلیل نمیشه کسایی که به نسبت کوتاه تر هستن کفش تخت و اسپرت رو برای عروسیشون انتخاب نکنن. معمولا کفش های تخت و پاشنه کوتاه رو عروس هایی انتخاب میکنن که قد بلندتری دارن و تفاوتشون با قد دوماد کمتر هست. پاشنه های بلند و باریک یا کفش های لژدار که مدلهای راحت تری نسبت به بقیه موارد دارن هم گزینه های مناسبی برای کفش عروس هستن. اگر فاصله کفی کفش تا پاشنه بیشتر از طول پاشنه باشد، آن کفش به اندازه کافی راحت است و اگر چنین نباشد انتخاب مناسبی برای خرید نیست. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه آلاباما انجام شده است، از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲، ۱۲۳۳۵۵ آسیب مربوط به کفش پاشنه بلند در اورژانس ایالات متحده تحت درمان قرار گرفتند، که در درجه اول پیچ خوردگی و کشیدگی پا یا مچ پا بودهاند. نیروی طبیعی از سمت پا و مچ پا به وضعیت چرخیده و منحرف پا (چرخش به سمت خارج)، خطر افتادن و پیچ خوردگی مچ پا را افزایش میدهند.

شکل طبیعی منحنی C کمر به عنوان ضربه گیر عمل میکند و باعث کاهش فشار روی مهرهها و لگن میشود. همانطور که پایین بدن برای حفظ مرکز تعادل به جلو خم میشود، بالاتنه باید به عنوان وزنه مقابل به عقب خم شود. شما بعنوان عروس قبل از هرچیز به راحتی و میزان فعالیت و مدتی که باید سرپا بمونین فکر کنید و با توجه به اینکه با چه کفشی میتونین بهتر راه برید و فعالیت کنید کفش مورد نظرتون رو انتخاب کنید. این پاشنهها بیش از آنچه فکر کنید مجللاند! از آنجایی که بانوان به استایل خود اهمیت بیشتری میدهند، این امر باعث شده برای هر مجلس و شرایطی، کفش مخصوص خود را داشته باشند. اگر شما تمایل دارید در هنگام پوشیدن کفش های پاشنه بلند و جلوباز احساس راحتی بیشتری داشته باشید بهتر است کفش هایی را انتخاب نمایید که دارای بندهایی هستند تا با پیچیدن این بندها دور پا در هنگام راه رفتن تعادل بیشتری داشته باشید.

زیرا این نوع کفش باعث می شود پاها بلندتر و کشیده تر به نظر رسیده و استایل بهتری داشته باشند . کفش های یک سره و لژدار از راحت ترین طرح های کفش پاشنه بلند است و شما می توانید در مهمانی ها و مجالس مختلف و مکان های عمومی این طرح کفش ها را برای پوشیدن انتخاب نمایید. اگر کفش را درست مانند یک حوله میتوانید تا کنید، این کفش چندان نمیتواند از پا محافظت کند. وقتش رسیده ترفندهای طلایی خرید کفش پاشنه بلند را بدانید. اگر به فکر خرید کفش زنانه مطابق با استانداردهایی که متخصصان پیشنهاد میدهند هستید و کیفیت را در کنار زیبایی در نظر میگیرید بهتر است سراغ برندهای معتبر در زمینه تولید کفش بروید. شاید به این فکر نکنید اما یک کفش زنانه پاشنه دار از کفش تخت مناسب تر است.