هاکی یک ورزش چالش برانگیز است

در ضمن برای فردی که میخواهد این ورزش را شروع کند تسلط بر حرکات اصلی و اولیه اسکیت الزامی است. هاکی یکی از چهار بازی اصلی در آمریکای شمالی است که لیگ فوق حرفـهای آن کـه به لیگ برتر مشهـور است و بـا نـام لیگ ملی هاکی (NHL) و بـرای زنـان بـا نـام لیگ ملی هاکی زنان (NWHL) دارای محبوبیت و طرفداران زیادی است. با لذت زیادی به مسابقات جام جهانی مسکو رفتم. با اینکه ۶۴ کشور جهان عضو فدراسیون بینالمللی هاکی روی یخ (IIHF) هستند، اما در مسابقات جهانی هاکی از جمله در بازیهای المپیک زمستانی و جام جهانی هاکی روی یخ کشورهای کانادا، جمهوری چک، فنلاند، روسیه، اسلواکی، سوئد و ایالات متحده آمریکا حرفی برای گفتن دارند و غالبا درصدر جدول مسابقات جای دارند. مهمترین باشگاه جهانی حرفهای هاکی روی یخ به نام باشگاه جهانی هاکی روی یخ در سال ۱۹۱۰ بنا گردید.

هاکی روی زمین، سدهها در انگلستان رایج بوده و از سال ۱۹۰۱ به بعد نیز در امریکا رواج یافته است. مانند کفش برای هر ورزشی ، کفش هاکی روی زمین نیز برای جذب شوک ، تعادل و ثبات طراحی شده است. زمین بازی. زمین مطلوب بازی بیضیشکل و به طول ۶۱ متر و عرض ۳۰ متر است که در اطراف آن حصاری از شیشۀ نشکن به ارتفاع ۱.۲۲ متر قرار دارد. بازیکنان ذخیره هم که شمار آنها تا ۱۲ بازیکن میرسد، بیرون از زمین مینشینند و هر وقت لازم شد آنها میتوانند وارد بازی شوند. بازیکنان دو تیم در حالیکه در میدانی یخ بسته، به سرعت از این سو به آن سو حرکت میکنند تا پاک را با چوبدستی هاکی خود به سوی دروازه تیم مقابل برانند و با یاری یکدیگر و پاس دادنهای تند بتوانند آن را وارد دروازه تیم مقابل کنند. شلوار هاکی که اندازه ی آن ها تا زانوی بازیکنان است قسمت لگن را می پوشاند.شلوار های هاکی دارای صفحاتی هستند که مفصل را میپوشانند.

زیره لاستیکی چسب اجازه می دهد تا محکم و پایدار در هر نوع زمینه ای باشد. یک میان میله متراکم پشتیبانی بهتری را ایجاد می کند و حرکات پایدار را تضمین می کند. این گرافیک جذاب سیاه و نقره ای چاپ شده در میان بهترین اسکیت هاکی از Botas برای بچه های جوان قرار دارد. هم اسکیت بازان فیگور و هم بازیکن هاکی نیازهای مختلفی برای اسکیت های خود دارند. به عبارت دیگر، در حالی که در اسکیت های خود، با قلم در انتهای تیغه خود، لب به لب چوب باید زیر چانه خود 3 اینچ باشد. جوراب هاکی با جوراب های معمولی متفاوت بوده و از پشم کشبافت درست شده است.روی جورابها نه تنها نشان تیم، بلکه پست هر بازیکن ( حمله-مدافع-دروازبان ) نیز هک شده است.جورابها از زیر شلوار هاکی یعنی روی زانو را میپوشانند.

از آنجا که هر دو ورزش متفاوت هستند ، اسکیت ها نیز متفاوت هستند و اهداف مختلفی را ارائه می دهند. قسمت بالای کفش هاکی مجهز به لایه های مصنوعی است که از پا در برابر آب محافظت می کند و هرگونه ضربه ای از توپ وارد می شود. اسکیت های هاکی کاملاً مناسب شما هستند که روی پاهای شما محکم هستند و بدون آسیب رساندن به پاها. اسکیت های شکل توسط اسکیت بازان استفاده می شوند که تعداد زیادی از سرسره ، چرخش و پرش روی یخ را انجام می دهند. کاناداییها که به دلیل شرایط آب و هوایی سرد کشور خود علاقه زیادی با اسکیت روی یخ داشته اند، بازی با گوی را هم به اسکیت روی یخ افزودند و بازی هاکی روی یخ را پدید آوردند. ورزش هاکی در کشورهای سردسیری که فصل سرما و یخبندان در آنان طولانی است دارای محبوبیت بسیار زیادی است، به صورتی که در کشورهای اسکاندیناوی و کانادا هاکی ورزش اول آن کشورها به حساب میاید.