هاکی روی یخ: تحقیق رایگان هاکی روی یخ – همپا فایل

هر اونس ۳۵/۲۸ گرم یا یک شانزدهم پوند می باشد . کودکان دیگر از شرکت TOYS R US که تجهیزات هاکی را با کیفیت پایین تولید می کرد خرید نمی کردند . از مراسم افتتاحیه گرفته تا سایر مراسم مثل Player of the game که بسیار مورد علاقه کودکان بود هر دو باشگاه TORHS وTriple Crown در سال ۱۹۹۹ دو سری مسابقات قهرمانی برگزار کردند. بدین ترتیب فدراسیون هاکی به عضویت فدراسیون بین المللی هاکی در آمد که پس از اطلاع به فدراسیون هاکی آسیا ، فدراسیون هاکی ایران آمادگی خود را جهت حضور در مسابقات ورزشی هاکی آسیا اعلام نمودند که برای آماده نمودن تیم ایران در مسابقات و پس از دایر کردن دوره های مربیگری در سطح بین المللی یک مربی به نام آقای دیک اکبرت هلندی که مورد تایید فدراسیون بین المللی هاکی بود به تهران دعوت و مشغول بکار شد. پس فعالیت بانوان در این رشته، و علاقمندی بانوان ، اولین دوره مسابقات هاکی بانوان با حضور ۵ تیم در سال ۱۳۵۳ در زمین شماره ۲ استادیوم شهید شیرودی (امجدیه سابق ) برگزار گردید.

تیم های هاکی بزودی در سال ۱۹۰۱ در سراسر اروپا بازیهایی را برگزار کردند ، با اینکه این ورزش طی جنگ جهانی اول متوقف شد، ولی خیلی زود حرکت و پیشرفت خود را شروع کرد و اولین مسابقات قهرمانی هاکی در سال ۱۹۳۶ در آلمان برگزار شد . در هر تیم معمولاً شش بازیکن وجود دارد که شامل سه مهاجم، دو مدافع و یک دروازه بان می باشد. هر تیم هاکی روی یخ دارای ۶ بازیکن است که یک نفرشان دروازه بان می باشد. این ورزش در دو دسته / تیم انجام می شود. هاکی روی یخ از چند ورزش تشکیل شده است که از آن ها می توان به اسکیت روی یخ / پاتیناژ با کفش های تیغه دار فلزی و هاکی روی چمن با چوب دستی تیغه ای اشاره کرد. او با کفش های جدید خود به یک میهمانی در لندن رفت و با یک آئینه بسیار بزرگ وقیمتی برخورد کرد وآنرا خرد نمود ، به غیراز مرلین مخترعین دیگری کفشهای اسکیت با مدلهای مختلف ساختند که اکثر این کفشها دارای چرخهای خطی بودند تا بتوانند تیغه کفشهای پاتیناژ را تداعی کنند .

ارتفاع چوب هاکی را درحالی که کفش اسکیت به پا دارید اندازه گیری کنید به این صورت که تیغه چوب را مقابل بدن روی زمین قرارداده ، انتهای چوب باید زیر چانه قرارگیرد . بازیکنان مجاز به کار بردن پا برای زدن پوک نیستند، اما اگر پوک از میدان بازی بیرون رفت، بازیکن می تواند به آن دست بزند. چون در هاکی احتمال صدمه دیدن پا وجود دارد، رویه (بدنه ) وتراک کفشهای هاکی باید محکم ، قوی و قابل اطمینان باشد و باید بوسیله بند به پا محکـم شود . بازیها به داخل سالن منتقل شد در میدان های بزرگ ثابت با سطح یخ مانند صاف و صیقلی .

حتماً از همان ابتدا کفشهای مناسبی تهیه نمائید چون برخلاف نظر عده ای که معتقدند چوب حرف اول را میزند، مهمترین عامل در این ورزش کفش است، چون شما در همه حال برروی کفش های خود هستید ولی از چوب خود فقط در زمانی که توپ در اختیار شماست استفاده می کنید. حتماً باید کفشهای مناسبی را از همان ابتدا تهیه کنید به این علت که برخلاف نظر بعضی از افراد که چوب در این ورزش، اولویت مهمی دارد؛ انتخاب کفش مهم تر است چون شما در هر صورت بر روی کفش هایتان هستید درحالیکه چوب صرفا زمانی کاربرد دارد که توپ در اختیارتان باشد. یکی از عللی که باعث ایجاد این فدراسیون گردید حضور ورزش هاکی در این دوره از مسابقات بود و ایران نمی توانست بدون داشتن فدراسیون در این مسابقات شرکت نماید.