هاکی روی یخ: تحقیق رایگان هاکی روی یخ – همپا فایل

سرعت بسیار زیاد یکی از ویژگی های این ورزش میباشد که سرعت حرکت بازیکنان گاه به ۵۰ کیلومتر در ساعت و سرعت پوک تا ۲۰۰ کیلومتر میرسد که تماشاگران به سختی میتوانند مسیر آنرا دنبال کنند. البته اسکیتهای رولربلید دیگر به سختی در ایران یافت میشوند. روسز یکی از بهترین برندهای معروف اسکیت به شمار میرود. کمپانیهای رولربلید، فیلا، روسز، لبدا، رولکن برندهای معروف اسکیت بشمار میروند. اسکیت های رولکن به دلیل داشتن بدنه هارد و رنگبندی بسیار متنوع و زیبا جزو برندهای خوب اسکیت شناخته شده که قیمت کمتری نسبت به رقبای با سابقه خود دارد. در این زمان بازی با توپ انجام می شد بلکه با چوب دستی که مخصوص اسکیت هاکی طراحی شده بود. از طرف دیگر ، اسکیت هاکی برای بازی هاکی است که نیاز به حرکات سریع و مانور زیادی دارد. پس از فروش موفق کفش اسکیت تماما وارداتی و چینی کبالت – تحت لیسانس اسکیت های بچگانه کمپانی Rollcan skate کانادا – در بازار کشورمان و با توجه به تدوام نیاز به عرضه این اسکیت در بازار لوازم ورزشی از یک طرف و از طرف دیگر بالارفتن قیمت دلار و گران شدن اسکیتهای وارداتی، کفش اسکیت کبالت با کیفیت عالی و قیمتی معادل نصف نمونه خارجی در کشور تولید شد.

برای شروع بازی هاکی به دو تیم شش نفره نیاز است که در این تیم باید یک دروازه بان و پنج بازیکن حاضر شوند و هدف از بازی اینست که از طریق چوب هاکی، توپ را هدایت کنند و برای کسب امتیاز، آنرا به سمت دروازه تیم حریف شلیک کند تا پاک از خط دروازه عبور کند. انواع مختلفی از این ورزش وجود دارد؛ برای نمونه در نوعی از این ورزش بازیکنان می توانند در حالی که کفش های اسکیت به پا دارند بازی کنند. اما تنها تعداد معدودی توانستهاند اسکیتهای مناسبی در این زمینه تولید کنند. اسکیت هاکی نیز به لبه های کمتری اما تیغه های گرد بیشتر احتیاج دارد. محافظ شانه هاکی روی یخ به یک جلیقه گفته میشود که در پشت کمر دارای قطعاتی میباشد و تسمه های چرمی در جلوی بازیکن برای محکم کردن جلیقه قرار گرفته است.

نمونه های آزاد اجرا شده زیر چگونگی رسیدن به پرسپکتیو مناسب در یک نمای سه رخ را نشان میدهند. کانادایی ها که به دلیل شرایط آب و هوایی سرد کشور خود علاقه زیادی با اسکیت روی یخ داشته اند، بزی با گوی را هم به اسکیت روی یخ افزودند و بازی هاکی روی یخ را پدید آوردند. این چکمه با زیره کلفت را با تزیینی خاص طراحی کردم. از لایه ی خیلی نازک چرمی درست شده که کف دست و انگشتان را پوشانده و برای قسمت بیرونی دست ضخامت زیاد و قابل توجهی در نظر گرفته شده است. این لبه تیغه دار برای جلوگیری از اسکیت بازان بسیار مفید است ، همچنین به منظور انجام پرش ها و چرخش ها به طور معمول یک اسکیت باز کمک می کند. بدین ترتیب فدراسیون هاکی به عضویت فدراسیون بین المللی هاکی در آمد که پس از اطلاع به فدراسیون هاکی آسیا ، فدراسیون هاکی ایران آمادگی خود را جهت حضور در مسابقات ورزشی هاکی آسیا اعلام نمودند که برای آماده نمودن تیم ایران در مسابقات و پس از دایر کردن دوره های مربیگری در سطح بین المللی یک مربی به نام آقای دیک اکبرت هلندی که مورد تایید فدراسیون بین المللی هاکی بود به تهران دعوت و مشغول بکار شد.

اولین مسابقه رسمی هاکی در تهران بین تیم ایران و تیم اتباع خارجی ساکن تهران در سالن سرپوشیده هفتم تیر با حضور رئیس سازمان تربیت بدنی ،دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران و عده ای از شخصیتهای مملکتی برگزار گردد. لبدا اولین شرکتی بود که تکنولوژی فلکس (FLEX) را در طراحی چرخ به کار برد. به عنوان مثال ، اسکیت های شکل ، از نظر تیغه ها ، دارای انگشت های پا هستند. تیغه نیز قابل تعویض ، قابل تعویض است و به صورت جداگانه قابل نصب است. این اسکیت دارای بدنهای بسیار محکم است و برای شروع اسکیت یکی از بهترینها بشمار میرود. احتمال صدمه دیدن پا در هاکی وجود دارد ، به همین خاطر باید توجه داشته باشید که رویه( بدنه) وتراک کفشهای هاکی باید جنس محکم و قابل اطمینانی داشته باشد و باید برای محکم کردن آن به پا از بند استفاده شود.