معرفی قوانین هاکی روی یخ و وسایل موردنیاز این بازی

اگر در پایان ست سوم نتایج مساوی بود وقت اضافه نیز در نظر گرفته میشود و اولین تیمی که گل به ثمر برساند، برندهی آن مسابقه میشود. روی جورابها نه تنها نشان تیم، بلکه پست هر بازیکن (حمله-مدافع-دروازبان) نیز هک شده است. Top Shelf (سجاف) به گلی که پاک هاکی از کُرنر هر یک از دو طاق دروازه به ثمر نشسته باشد. به همین دلیل چراغ قرمزی در پشت دروازهی دروازبانها قرار دارد که اگر پاک از دروازه عبور کند، شروع به چرخیدن و آژیر کشیدن میکند. به دلیل سرعت زیاد بازی هاکی روی یخ، گرفتن بازیکن تیم مقابل، تنه زدن، پشت پا زدن و یا انداختن او برخلاف مقررات است و برای این چنین خطاهایی، بازیکن جریمه میشود و باید به دستور داور مدتی را بیرون از میدان بازی و در جایی مخصوص به نام قفس قرار گیرد. Mucking it up (کثافتکاری) به درگیرشدن فیزیکی در هنگامی که پاک هاکی در کرنرها قرار دارد.

گاهی دیده میشود که سرعت پاک به 200 کیلومتر بر ساعت میرسد. بازیکنان مجاز به کار بردن پا برای زدن پاک نیستند، اما اگر پاک از میدان بازی بیرون رفت، بازیکن میتواند به آن دست بزند. Gong Show (نمایش ضرب چینی) به بازیکن و یا تیمی که بازی هاکی را بد بازی کند. مدیسون یانگ ، که کفش را سفارشی می کند ، با بازیکن هاکی مایکل دی پیترو ، 21 ساله تماس گرفت تا ببیند آیا علاقه دارد که یک جفت کفش Nike’s Air Force 1 را با او طراحی کند که می تواند برای جمع آوری پول برای یک خیریه محلی استفاده شود. شما می توانید جوش جوش و نیش گاو خرید و یا یک سفارشی ساخته شده توسط دندان پزشک خود را برای شما.

شانه و آرنجها را میپوشاند. شلوار هاکی که اندازهی آنها تا زانوی بازیکنان است قسمت لگن را میپوشاند. تهیه اسکیت هاکی هر ساله برای برخی والدین آسان نیست ، بنابراین آنها اسکیت هاکی را با یک اندازه بالاتر خریداری می کنند. در سال ۱۸۷۵ میلادی این ورزش برای اولین بار در مونترال بازی شد و ورزش هاکی روی یخ در سال های دهه ۱۸۸۰ میلادی، به اندازه ای در بین مردم کانادا محبوبیت پیدا کرد که در بیشتر شهرهایش قابل اجرا بود و علاقمندان بسیاری، این ورزش را تماشا می کنند. در سال ۱۹۹۸ تورنومنت های مسافرتی هاکی با توپ با مخارج و سود بالا به بازی های با چوب داخل سالن تبدیل شد . محوطه زمین بازی هاکی در سالن دارای طول ۴۴-۳۶ متر و عرض ۲۲-۱۸ متر میباشد.

بازی هاکی در سالن توسط دو تیم ۶ نفره که در مقابل هم بازی میکنند اجرا میشود و زمان سه نیمه ۲۰ دقیقه میباشد. این بازی شامل سه ست 20 دقیقهای میباشد و زمان بازی فقط هنگامی محاسبه میشود که توپ در حال حرکت باشد. در بازیهای غیرحرفهای و بازیهای کودکان زمان هر دوره بازی، گاهی کوتاهتر خواهد بود. هر کدام مانع وارد شدن ضربهی سنگین به سر شانهها میشوند. از پارچهی کشبافت نازکی درست شده و پشت پیراهن ها شماره و اسم هر بازیکن با رنگ مشخصی چاپ شده است. هدف از ایجاد شلوار هاکی با پد های ساخته شده در داخل برای اینست که مفصل ران، کلیه ها، ران و سینه ها را بپوشاند و از آنها محافظت کند. بالشتک یقه مچ پا به صورت ارگونومیک طراحی شده است تا تناسب اندام و حمایت و محافظت بیشتری از شما ایجاد کند.