معرفی قوانین هاکی روی یخ و وسایل موردنیاز این بازی

این بازی با همان قوانین قدیمی هاکی روی یخ انجام می شود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی یخ و زمین بازی یخ زده، باید از تک چرخ هایی استفاده کنید که در یک سالن معمولی رانده می شوند. اما ایالات متحده امریکا را میتوان نخستین جای پیدایش هاکی حرفهای دانست. اما این دو ورزش در نوع و شکل اسکیت باهم تفاوت دارند. ورزشی از دسته ورزشهای هاکی است که در آن بازیکنان هر تیم در حالی که بر روی یکچرخهای قرار دارند توپ را داخل دروازه ی حریف کنند. این موضوع بر اهمیت تجهیزات هاکی روی یخ افزوده است. ابزار ورزش هاکی روی یخ چیست؟ پیشرفت چشمگیر ورزش نوپای اسکیت هاکی در مدت زمان کوتاه غیرقابل باور است ،این پیشرفت مدیون فاکتورهای مختلفی است ،از جمله: امکانات زیاد تبلیغاتی در این رشته خاص ،کشش اقتصادی این رشته و همچنین ارتباط تنگاتنگ آن با ورزش پرطرفدار هاکی روی یخ است .

کرنرهای پیست این مسابقه باید یک کمان دایره ای داشته باشد که شعاع آن ۷ تا ۸/۵ متر باشد. طول زمین بازی بین ۳۵ و ۴۵ متر و عرض آن بین ۲۰ تا ۲۵ متر است. زیره آن با پلاستیک مقاوم ساخته شده و دارای تهویه برای جلوگیری از خفگی پا است که عملکرد شما را بهبود می بخشد. پیش از آن در آلمان و انگلیس طرفداران و بازیکنان به این بازی پرداخته اند. هر کدام از این برندها در تولید اسکیت در رشته خاصی مهارت دارند. کفش های، هاکی روی یخ اغلب وزن بیشتری از اسکیت های غلتکی دارند. در ایالات متحده ، مردم ذهنیت دیگری دارند ، نوعی شوخ طبعی. خروج مغز ، دست و چماق های طلایی به غرب روندی در خارج از فصل هاکی روسیه است. همانطور که از نام رولر هاکی مشخص است، زیر این نوع از کفش ها، چرخ هایی قرار گرفته است که ورزشکاران را قادر به حرکت روی بتن و سطح پلاستیکی میکند.

محافظ شانه هاکی روی یخ به یک جلیقه گفته میشود که در پشت کمر دارای قطعاتی میباشد و تسمه های چرمی در جلوی بازیکن برای محکم کردن جلیقه قرار گرفته است. به دلیل سرعت زیاد بازی هاکی روی یخ، گرفتن بازیکن تیم مقابل، تنه زدن، پشت پا زدن، و یا انداختن او برخلاف مقررات است و برای این چنین خطاهایی، بازیکن جریمه می ود و باید به دستور داور مدتی را بیرون از میدان بازی و در جایی مخصوص به نام قفس قرار گیرد. یکی از ساده ترین راه ها برای تعیین کیفیت اسکیت هاکی استفاده از بالشتک روی انگشت پا است. برای سالهای زیادی ، یوگنی مالکین ، مهاجم پنگوئن پیتسبورگ یکی از بهترین بازیکنان لیگ محسوب می شود. هر تیم دارای ۵ بازیکن است و هر بازیکن میتواند در هر پُستی که می خواهند بازی کنند مثلا میشود در یک تیم اصلا دروازه بان وجود نداشته باشد و همه مهاجم باشند.

نحوه ی بازی کردن سه بازیکن مهاجم به صورت یک بازیکن مرکزی و دو وینگر چپ و راست در کنار هم می باشد. با خریدار واقعی کنار میام. اگر با دیدن تعداد زیادی از کانادایی های بی دندانی که در دست خود چوب هاکی حمل می کنند، معتقد شده اید که ورزش هاکی روی یخ، ورزش سختی است، حتما با یک بار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده اش بربیایید، نظرتان عوض می شود. لیگ این بازی در آلمان برقرار است و بازیکنان مشتاقی را می توانید پیدا کنید که صبح سحر تا غروب خورشید را روی چرخ های خود به تمرین این بازی مشغولند. زمانی که هر نوع چکمه با زیره کلفت مثل چکمه کار هاکی یا چکمه های لژدار را طراحی می کنید، نمایش سرپنجه ارتجاعی مشخص به سمت بالا ضروریست.