عوارض و مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند و پاشنه دار

جنس چرم هم پرتکرارترین کتهای کوتاه و بلند بوده است خصوصا که تیپ کژوال یا همان غیر رسمی را بخواهید داشته باشید و در عین حال شیک و خانومانه باشید؛ نه تینیجر. سبک لباسی که ماهور در آخرین تصاویری که از او منتشر شد؛ برای خودش انتخاب کرده بود؛ یکی از پرتکرارترین و البته «قدیمی نشو» ترین استایلهایی است که خیلیها تجربهاش کرده اند. البته لباس ماهور این ویژگی را ندارد و بیشتر در همان سبک street style میگنجد؛ خصوصا که دو جنس کاملا متفاوت دارند؛ کاپشن چرم مشکی و پیراهن ماکسی که روی آن پارچه توری آهار دار کار شده است. یکی از میانبرترین راهها برای شیک و البته متفاوت به نظر رسیدن است. همه ما میدانیم کفش در انواع مختلف بدون پاشنه و پاشنه بلند در بازار موجود است که بیشتر خانم ها برای حضور در مراسمات و جشن ها از کفش پاشنه بلند استفاده می کنند تا استایل جذابی داشته باشند اما کفش های پاشنه بلند ضررهایی برای بدن دارد کفش پاشنه بلند باعث کمردرد و درد هایی در ناحیه پا می شود به همین دلیل پوشیدن کفش پاشنه بلند برای اکثر خانم ها سخت است با این وجود برای شیک بودن خود کفش پاشنه بلند می پوشند.

ناگفته نماند، با مانتو جلوباز و بسته، مانتو کُتی، پالتو، کت و شلوار زنانه، کت و دامن، شلوار جین (مام استایل، تنگ و زابدار)، شلوار پارچهای و انواع لباسهای مجلسی زنانه و دخترانه، کفش پاشنه بلند انتخابی مناسب، شیک و ایدهآل است. بنابراین اگر اهل تیپ زدن هستید و میخواهید گاهی متفاوت به نظر برسید بدون اینکه زحمت زیادی بکشید؛ یک کت بلند چرمی و یا کوتاه و موتوری حتما در کمد لباسهای خود داشته باشید. راه بعدی که برای بزرگ شدن کفش ها وجود دارد این است که جوراب های نم دار با کفش بپوشید و یا اینکه تعدادی روزنامه خیس کرده و داخل کفش بگذارید وقتی کفش نم دار باشد جا باز می کند.

این کار می تواند از کمر، مفاصل و انگشتان پای شما محافظت کند. مدتی آنها را از پا درآورید تا پای شما استراحت کند و دوباره بپوشید. هنگامی که قصد پوشیدن کفش پاشنه بلند را دارید حتما همراه خود چسب زخم داشته باشید تا در هنگامی که کفش پاشنه بلند به قسمت جلوی پای شما فشار وارد می کند بتوانید با استفاده از چسب زخم دو انگشت دوم و سوم را به هم بچسبانید تا احساس راحتی داشته باشید و یا اینکه اگر پشت پای شما دچار درد و ورم شد می توانید یک چسب زخم به پشت پایتان بچسبانید تا زخمی نشود و به راحتی قدم بردارید. با اینکه شما وقت زیادی را صرف این کار نمیکنید اما ترکیب این دو مدل لباس با همدیگر و تفاوت قد و مدلی که باهم دارند؛ شما را از سادگی بیرون میآورند. کفشی که برای پوشیدن با استایل بیرون تان انتخاب می کنید، بستگی به موقعیت و استایل شخصی شما دارد.

این کتها خیلی بیشتر مورد توجه بودهاند و معروف هستند به street style که به زبان ما میشود تیپ دَر و بیرون! اگر همین یک عکس را از ماهور ببینید؛ یک نظر درباره او دارید اما جست و جویی کنید و مابقی عکس هایاش را ببنید؛ تیپ ماهور، تنها ادامه بسیاری از لباسها و استایل مورد علاقهاش بوده است. کفش­ های پاشنه بلند، به خصوص پاشنه های باریک، یکی از آیتم های مورد علاقه طرفداران مد و فشن هستند. او شغلهای متفاوتی را تجربه کرده از کفش فروشی در پاساژ و کار در کافیشاپ تا منشیگری اما سال ۱۳۹۶ به دعوت داییاش، علی عسگری، در فیلم «ناپدید شدن» جلوی دوربین رفت و از همان موقع استعدادش را نشان داد و با همین فیلم جایزه بازیگری از یک جشنواره ایتالیایی را گرفت. استیلتوها مدلی از کفشهای پاشنه بلند هستند که در مقایسه با سایر کفشهای پاشنهدار بسیار بلند به نظر میآیند؛ چرا که ارتفاع این مدل کفش زنانه پاشنه بلند تا 25 سانتیمتر متغیر است.