راهنمای مناسب برای کفشهای پاشنه بلند و مجلسی

هرچه پاشنه بلندتر باشد، احتمال بروز مشکلات کمر، ران و زانو بیشتر است. استفاده زیاد از کفش های پاشنه بلند، خطرات زیادی دارد مثل کمردرد، زانو درد و… کفش ها را از مواد قابل تنفس مثل چرم یا کتان انتخاب کنید، زیرا علاوه بر مقاومت و دوام، پا را خشک نگه می دارد. ناگفته نماند تمام این محصولات از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. در این نوع کفش، مدل هایی وجود دارد که بسیار عجیب و غریبند و به نظر می رسد که برای افراد عادی مناسب نباشد. این مدل کفش، پاشنههایی بین 7 تا 10 سانتیمتر دارند که بسیار هم نازک هستند و برای کسانی که تجربه زیادی در زمینه پوشیدن کفش پاشنه بلند ندارد، مناسب نیست.. انتخاب یک کفش پاشنه بلند برای دخترتان فقط به دلیل مدل و رنگ کفش یه کار اشتباه است.

جذابیت و زیبایی کفشهای پاشنه بلند خود به تنهایی دلیل قانعکنندهای برای پوشیدن این کفشها با هر نوع سبک پوششی است. به یاد داشته باشید که اگر در هنگام صبح به سراغ خرید یک جفت کفش پاشنه بلند بروید، سایز کوچکتر را خریداری خواهید کرد و در نهایت از انتخاب خود پشیمان خواهید شد. پس اگر هنگام خرید کفش پاشنه بلند، کفشی را امتحان کردید و موقع پوشیدن آن احساس درد کردید بدون تردید آن کفش را کنار بگذارید. هنگام خرید کفش برای کودک از او سوال کنید که آیا پایش در داخل کفش راحت است یا خیر. ۲- اگر میخواهید کفشی بخرید که اختلاف ارتفاع میان پنجه و پاشنه آن بیش از ۸۵ میلیمتر است بهتر است از انواعی انتخاب کنید که در قسمت مچ پا داری بند باشد. این بند هم در حفظ تعادل و هم در کاهش فشار به مچ پا تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

این کفشها نه تنها دوام بالاتری دارند، بلکه از عرق کردن پا داخل کفش جلوگیری کرده و اگر کفش برای طولانی مدت پوشیده شود، پاها را خنک نگه میدارند و باعث میشوند احتمال ابتلا به بیماریهای پوستی پا کاهش یابد. ولی باید به این نکته توجه کنید که اگر به فکر کاهش آثار زیان بار کفش پاشنه بلند نباشید ، مجبور به تحمل درد های شدیدی خواهید شد . بهتر است زیرهای را انتخاب کنید که گریپ یا برجستگیهایی برای جلوگیری از زمینخوردن داشته باشد. پنجه و پشت کفش جایی است که برای اطمینان از اندازه درست کفش باید چک شوند، انگشتان پا نباید در داخل کفش جمع شده باشند و پشت کفش هم باید به اندازهای جای داشته باشد که شما بتوانید انگشت شست خود را داخل آن ببرید، نه تنگتر از این مقدار و نه آزادتر از آن. در گام اول احتمالا فکر کنید کفش های پاشنه دار بیش از چند مدل نباشند، اما اینطور نیست دلیل آن هم شاید وجود نداشتن بیشتر این نوع پاشنه ها و مدل ها در کشورمان باشد، ولی در این چند سال اخیر اکثر پاشنه های شناخته شده در سطح دنیا در ایران هم تولید میشوند.

هر چه سطح مقطع پاشنهی وسیعتر باشد، ثبات بیشتری دارد و قدم برداشتن با آن راحتتر است. اگر به پاشنههای بلند عادت دارید و نمیخواهید پاشنهی کفشتان خیلی اغراق داشته باشد، مناسب ترین اندازه را انتخاب کرده اید. پوشیدن کفش هایی با پاشنه کوتاه در طول سه ماهه اول بارداری می تواند بی خطر باشد، پس از این مدت جریان هورمون ها افزایش می یابد و عضلات شما شروع به کشیدگی می کنند. هرچه فاصلهی پاشنه تا کفی پنجه کفش بیشتر باشد، کنترل تعادل سختتر و تحمل وزن دخترتان بر روی پاشنه غیر ممکنتر میشود. ممکن است انگشتهای دخترتان تاول بزنند و ملتهب شوند و یا لبه های کفش پوست پا را اذیت کند و یا به علت فرم غیر استاندار کفش پا درد زیادی را حتی موقع ایستادن تحمل کند. برای خرید کفشهای پاشنه بلند حتما از برندهایی که خود را از قبل اثبات کردهاند خرید کنید، زیرا غیر استاندارد بودن کفشهای پاشنه بلند بیشتر از غیراستاندارد بودن سایر مدلها آسیبزاست.