راهنمای مناسب برای کفشهای پاشنه بلند و مجلسی

برای اینکه بتوانید ساعت های طولانی با کفش پاشنه بلند راه بروید، باید چندین دقیقه به پاهایتان استراحت بدهید. اگر از جمله کسانی هستید که در جا کفشیتان هزاران رنگ کفش پاشنه بلند وجود دارد، میتوانید با خیال راحت به سراغ رنگهای تند و شارپ و خاصتر بروید، مانند رنگهای سرخابی، زرد یا حتی رنگهای نئونی. ضخامت گوه مانند این پاشنه موجب راحتی در پوشیدن و راه رفتن می شود.خانم ها در تابستان علاقه زیادی به پوشیدن کفش پاشنه دار با پاشنه های گوه ای دارند. اغلب خانم ها به پوشیدن کفش های پاشنه دار علاقه مند هستند که در این صورت بهتر است از مدل کفش پاشنه کوتاه و یا پاشنه های استاندارد استفاده کنند. هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، تمام وزن بدن شما بر روی قسمت پنجه پای شما قرار می گیرد و پاشنه شما فقط برای حفظ تعادل استفاده می شود.

اگر شما به کفش های پاشنه بلند علاقه دارید، کفشی را انتخاب کنید که قسمت جلویی کفش نیز یک سطح با ارتفاع پاشنه داشته باشد. کفش زنانه پاشنه دار دارای رنگ بندی های متنوعی است، که با انواع مدل های لباس به راحتی سط می شود. به دلیل اینکه با پوشیدن کفش پاشنه بلند تمام فشار ناشی از وزن بدن به پنجه پا تحمیل میشود، طی استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند ممکن است دچار درد در کف پنجه پا شوید. تا جایی که ممکن است از پاشنههای کوتاه استفاده کنید و پوشیدن پاشنههای خیلی بلند را محدود به مهمانیهای نمایید. در آخر خوب است بدانید که فرم و مدل کفشهای پاشنه بلند هم به مرور زمان در دنیای فشن تغییر میکند، با این حال آنها مثل همیشه در موقعیتهای مختلف با استایلهای گوناگون برای همه ما در دسترس هستند. یک نکته خیلی مهم در انتخاب کفش پاشنه بلند این است که بدانید برای چه موقعیتی از آن استفاده میکنید.

در ادامه چند نکته تکمیلی برای خرید کفش پاشنه بلند را نیز بررسی خواهیم کرد. جنس هم مانند سایر پارامترها در انتخاب کفش مجلسی سلیقهای است. هنگامی که شما پای خود را در یک کفش تنگ می کنید و یا کفش هایی که پای شما را به اشکال غیر طبیعی (مانند کفش پاشنه دار) در می آورند، شما فشار زیادی بر دو طرف پا و انگشتان وارد می کنید. این موضوع در زمستان مشکل بزرگی برای فرد نیست، اما با شروع تابستان، شما ممکن است از پوشیدن صندل های خود و نمایش پاهای ترک خورده و پینه بسته خود به دیگران خجالت بکشید. یا ویکتوریا بکهام خواننده و طراح مشهور لباس میگوید: من فکر میکنم بهترین ویژگی یک زن اعتماد بنفسش است، اما اعتماد به نفس به روشی فروتنانه نه مبتکرانه، من معتقدم کفشهای پاشنه بلند نظر هر کسی را به ما جلب میکند.

ممکن است در حالت نشسته کفش اندازه بهنظر برسد، اما وقتی میایستید و راه میروید، اندازه واقعی خودش را نشانتان میدهد. کفش لیس آپ ممکن است از دو منبع مختلف الهام گرفته باشد: کفشهای کلاسیک بالرینها یا صندلهای گلادیاتورهای رومی. کفش هایی با پاشنه سه اینچی و یک پلت فرم یک اینچی یا دو اینچی در قسمت جلویی آن مناسب تر هستند. به طرز شگفت آوری، این امر باعث از بین رفتن قدرت ضربه گیری قسمت پنجه پا شما می شود. قوس کمر نامناسب می تواند درد های شدیدی در قسمت های فوقانی و تحتانی کمر ایجاد کند. در غیر این صورت، با فشار اضافی در کف پا، پاشنه پا احساس ناراحتی و درد می کند. تقریبا غیرممکن است که به طور کامل وزن بدن به صورت متعادل در تمام پا توزیع شود، به خصوص در کفش هایی با پاشنه بلندتر، بنابراین هر قدمی که برداشته می شود مانند این است که از یک دیوار ۱۰ فوتی به پایین پریده اید و فشاری که هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند به پا یا بدن شما وارد می شود، همانند فشار وارد شده از پریدن با آن ارتفاع می باشد.