راهنمای مناسب برای کفشهای پاشنه بلند و مجلسی

در این کفشها محل اتصال پاشنه و کفش پهن و محل اتصال پاشنه و زمین باریکتر میباشد. علاوه بر این اگر در محل کار خود به طور عموم نشسته اید بازم هم استفاده از این نوع کفشها می تواند برای بدن شما اثرات منفی به همراه داشته باشد . گام دوم در انتخاب هوشمندانه توجه به ارتفاع پاشنهی کفشها خواهد بود. Medium Heel(متوسط): خانمهای شاغل و دارای کارهای روزانه، پوشیدن کفش با پاشنه متوسط برایشان موردی بهتر خواهد بود. بعد از مدتی لویی چهاردهم پادشاه فرانسه،بخاطر قد کوتاهی که داشت ،به ناچار از این کفش ها استفاده میکرد.و این سر آغازی بر محبوبیت کفش پاشنه بلند بود. در برخی از صندلها یا کفشهای پاشنه بلند یک بند طراحی شده که روی مچ پای فرد بسته میشود تا فرد بتواند راحتتر از کفش استفاده کند، اگر کفش انتخابی شما از این بندها داشت کفش را امتحان کنید و مطمئن شوید که این بند روی برآمدگی مچ پایتان قرار نگیرد.

هرچند که این کفشها بسیار دوست داشتنی به نظر میرسند اما سعی کنید بیشتر به سراغ کفشهای پشت باز، با یک بند کوچک در قسمت عقب مچ بروید که کف پا و روی پای شما را کشیدهتر نشان میدهد. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید کفش پاشنه دار بپوشید و تا قبل از این همیشه کفش های اسپورت یا تخت می پوشیدید، بهتر است در ابتدای کار از کفش های پاشنه بلندی که بند دارند و بند آن دور مچ پا بسته می شود، استفاده کنید. اما در میان بسیاری از افراد توجهی به ارگونومی و ساخت ندارند و کفش پاشنه بلند خود را تنها بر اساس رنگ و طرح آن انتخاب میکنند؛ حتما در میهمانیها توجه کردهاید که بانوان در ابتدا استایل جذاب و گیرایی را با کفش پاشنهدار خود دارند، اما با گذشت اندک زمانی، دیگر کفش خود را به پا نمیکنند!

پامپ یکی دیگر از کفشهای کلاسیک است و هر دختری باید حداقل یک جفت از آنها را داشته باشد. در پاشنهی این کفشها نیز باید از متریالهایی استفاده شود که قدرت بسیار بالایی در برابر تحمل وزن داشته باشند. برای جلوگیری از این امر، راست بایستید و وزن خود را روی پاشنه پا بیندازید. کافیست با بی توجهی برای شب عروسی که در یک باغ مملو از چمن دعوتید از این کفشها استفاده کنید تا پاشنه نازکتان هر چند قدم یکبار در چمن و گل فرو برود، یا با بی احتیاطی از روی پلی رد شوید که بین نردههای آهنی آن فواصلی وجود دارد. همین فواصل کافیست تا پاشنهها درون آن رفته و … کفش پاشنه دار دسته ای از علایق خانم ها است که با دیدن آن نمی توانند احساسات خود را در مقابل خرید کنترل کنند. مثلا در بوتهای پاشنه بلند چون کفشها دور پاهایتان را پوشاندهاند پاهایتان در کفش جلو نیامده و حفظ تعادل در آنها آسان است، یا در صندلهای پاشنه بلند به علت باز بودن پنجه و جلوی کفش، فشار مضاعف نوک کفش را تجربه نمیکنید زیرا در کفشهای پاشنه بلند به علت اختلاف سطح پاشنه و پنجه، پنجه پا به سمت جلو هل داده میشود که اگر جلویش باز باشد با هیچ سطح سختی برخورد نکره و دردی به وجود نمیآید.

از این کفشها نباید به طور متوالی استفاده کنید چرا که شکل و ساختار انگشتهایتان را تحت تاثیر قرار میدهد. فروشگاه اینترنتی نیازکو به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاههای مرجع فروش کفش زنانه، انواع مختلفی از جدیدترین و بهروزترین کفشهای پاشنه دار زنانه را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت عرضه میکند. اصولا به هر کفشی که بیشتر از سه و نیم سانتیمتر پاشنه داشته باشد، کفش مجلسی پاشنه دار میگویند. برای لباس های مجلسی که کوتاه هستند میتوانید از کفش های پاشنه دار با پاشنه باریک و بلند تر از حد معمول استفاده کنید تا لباس شما جذابتر به نظر برسد.اگر بتوانید رنگ کفش پاشنه بلند و لباس خود را یکی کنید ،استایل خارق العاده ای خواهید ساخت. با این حال، این نوع از کفش زنانه هیچوقت به طور کامل حذف نشد و حالا در سال ۲۰۲۱ دوباره کفش مجلسی پاشنه دار روی سکوهای مد و بر پای مدلها ظاهر شدهاند.