در ساعات پایانی روز خرید کنید

معمولا کفش های تخت و پاشنه کوتاه رو عروس هایی انتخاب میکنن که قد بلندتری دارن و تفاوتشون با قد دوماد کمتر هست. پاشنه های بلند و باریک یا کفش های لژدار که مدلهای راحت تری نسبت به بقیه موارد دارن هم گزینه های مناسبی برای کفش عروس هستن. در ادامه ی مطلب با من همراه باشین تا چند مدل زیبا از کفشهای تخت و پاشنه دار عروس رو با هم ببینیم. اگر هم کفش خیلی تنگ باشد، راحت نیست و شما به شکلی غیر طبیعی راه خواهید رفت. خیلی دور از انتظار نیست که بگوییم احتمالا مخترع کفشهای پاشنه بلند لژدار یا پلتفرم، گروهی از پزشکان ارتوپد بودند.

چون کنترل این کفشها سختتر از کفشهای تخت است، کفی آنها باید منعطفتر باشد. کفش های خانم ها علاوه بر داشتن زیبایی باید راحت باشند و فرد در کفش احساس راحتی نمایند بنابراین به هنگام انتخاب کردن کفش مورد علاقه خود باید به میزان پاشنه و پوزه یا نوک کفش نیز دقت شود و در نهایت مدلی انتخاب گردد که کمترین فشار را به کمر و پاها وارد نمایند. هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، عضلات ساق پا (عضلات گاستروکنمیوس و سولئوس) نسبت به قد زیاد کوتاه میشوند و باعث میشود هنگام تلاش برای جلو رفتن پا، قدرت خود را از دست بدهند. زانوهای شما نیز باید بیشتر خم شوند و باعث میشود عضلات زانوی شما بیش از حد طبیعی کار کنند. همانطور که پایین بدن برای حفظ مرکز تعادل به جلو خم میشود، بالاتنه باید به عنوان وزنه مقابل به عقب خم شود.

این تغییر غیر طبیعی در وضعیت پا باعث میشود که عضلات خم کننده لگن بیشتر کار کنند تا بدن به جلو حرکت کند. پوشیدن پاشنه بلند این عضلات را مداوم به حالت خمیده وادار میکند. هر دوی این پاشنهها برای کسانی که هنوز به کفش پاشنه بلند عادت ندارند، می خواهند در محیط های رسمی کفش پاشنه دار داشته باشند و نیز افرادی که به دلیل مشکلات پادرد و یا ستون فقرات، توان پوشیدن پاشنه های بلندتر را ندارند، مناسب است. استفاده طولانی مدت حتی میتواند باعث ایجاد تغییرات ساختاری در پا شود و منجر به ایجاد بونیون، انگشت چکشی و سایر مواردی شود که ممکن است نیاز به اصلاح جراحی داشته باشد. این امر میتواند منجر به درد در قوس پا شود، حالتی که ورم کف پا نام دارد. اگر به مد علاقه مند هستید، این کفش می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

هر قدر مدت راه رفتن و ایستادن طولانیتر باشد، پاشنه را کوتاهتر انتخاب کنید. سوپینیناسیون (چرخش) پا همچنین میتواند ترازبندی تاندون آشیل را تغییر داده و منجر به شرایطی شود که به تغییر شکل هاگلناند (برجستگی پشت پاشنه و رشد قسمت استخوانی پاشنه پا) معروف است. کفش های بلند جز مواردی است که خانم ها علاقه مندی زیادی به آن نشان می دهند . چرا که کفش های پاشنه بلند می تواند بر روی انگشت های پا فشار زیادی را وارد نماید . هنگامی که پا در موقعیت رو به پایین قرار میگیرد، فشار قابل توجهی بر قسمت جلوی کف پا وارد میشود. علاوه بر آسیب، کفش پاشنه بلند فشار بیش از حدی را بر کمر و اندام تحتانی وارد میکند که میتواند وضعیت بدن، راه رفتن و تعادل را تحت تأثیر قرار دهد. شکل طبیعی منحنی C کمر به عنوان ضربه گیر عمل میکند و باعث کاهش فشار روی مهرهها و لگن میشود.