تفاوت کفش پاشنه بلند با کفش لژدار

در اولین دوره های مسابقات سوارکاران انگلیسی تسلطی خیره کننده داشتند ، اما به تدریج سوارکاران نظامی ایتالیایی چون سروان فدریکو کاپریلی از مکتب سوارکاری پینرولو شیوه خم شدن به جلو هنگام پرش را ابداع کرد . در طول مسیر ، 15 مانع قرار داده می شود که اسب باید به ترتیب شماره از روی همهی آن ها بپرد و مسیر مسابقه را در 86 ثانیه طی کند . اگر پای اسب به مانع برخورد کند و مانع بیفتد ، 4 خطا به حساب ورزشکار منظور می شود . حتی اگر زیباترین لباس را هم بر تن داشته باشید، کفش لژدار به هیچ عنوان نمیتواند جذابیتهای ظاهری شما را نمایان سازد.

هر خانمی معمولا در کمد لباسهای خود، یک یا دو مدل از این کفشهای پاشنه دار دارد تا در مراسم و مهمانیهای مجلسی، شیک و زیبا به نظر برسد. اگر جزو افراد شیکپوش هستید و دوست دارید خاص و متفاوت به نظر برسید، میتوانید از این مدل کفشهای پاشنه دار زنانه زیبا استفاده کنید. قطعا چند ساعت پاشنه بلند پوشیدن در محیط اداره یا چند ساعت راه رفتن با این کفشها در خیابان طاقت فرسا است، خصوصا اگر بخواهید این کار را برای چند روز متوالی تکرار کنید. در این جدول نیز در صورت افتادن موانع ، به زمان ورزشکار افزوده می شود . برخورد به دومین مانع 8 ثانیه و سومین مانع 10 ثانیه زمان حرکت اسب را در مسیر افزایش می دهد . در موانع سه تایی نیز ، بسته به میله ای که در اثر برخورد اسب به زمین می افتد ، به زمان ورزشکار افزوده می شود : 6 ثانیه در اولین مانع ، 8 ثانیه در مانع دوم و 10 ثانیه در مانع سوم .

یعنی اگر اسب به اولین مانع برخورد کند ، به عنوان جریمه 6 ثانیه به زمان حرکت آن در مسیر اضافه می شود . در صورتی که مسابقات در یک روز برگزار شوند ، نحوه ی قرار گرفتن موانع در مسیر تغییر نخواهد کرد اما اگر در دو رز برگزار شوند ، می توان طراحی مسیر را تغییر داد و موانع را در نقاطی متفاوت با مسیر اولیه گذاشت . در رقابت های پرش با اسب ، موانع را به شکل های گوناگونی طراحی می کنند . در صورتی که پای اسب به درون آب برود یا اسب یک میله ی مانع را بیندازد ، 10 ثانیه به زمان ورزشکار اضافه می کنند . خانم هایی که می خواهند قد بلندتر به نظر برسند، باید به جز قد مانتو به سایز آن نیز توجه کنند و از پوشیدن مانتوهای گشاد اجتناب کنند زیرا مانتوهای گشاد آنها را از لحاظ عرضی بزرگ نشان می دهند.

با پوشیدن این نوع کفش ها احساس اعتماد به نفس داشته و احساس می کنند فرم بدن شان به حالت مناسبی دیده می شود . در غیر این صورت ، به ازی هر ثانیه ، یک خطای زمانی به سوارکار و اسب تعلق می گیرد . هیچ کدام از این توصیه ها اشتباه نیست زیرا مانتو خیلی کوتاه سبب کشیده به نظر رسیدن پاها و مانتو بلند سبب کشیده به نظر رسیدن قد می شود اما این توصیه ها کامل نیستند. کفش انتخابی باید نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد. در مسابات سوار کاری ، اسب سوار ها از چکمه های بلند ( تا زیر زانو ) و شلوار های کشی تنگ و چسبان استفاده می کنند . سوار کاران قبل از شروع راند دوم نیز می توانند وارد مانژ شوند . معمولا مسابقات پرش در دو راند و مطابق دو جدول جداگانه برگزار می شود . در راند دوم ، مسابقات مطابق جدول A برگزار می شوند .