آشنایی با انواع کفش پاشنه بلند زنانه – بانوی شهر

یکی از راه هایی که باعث جا باز کردن کفش می شود این است که چند روز قبل از مراسمی که قرار است در آن شرکت کنید کفش هایتان را در یک پلاستیک بگذارید و سپس درون دو پلاستیک جداگانه آب بریزید و داخل کفش ها قرار داده سپس کفش ها را در فریزر بگذارید تا زمانی که آب یخ بزند این یخ زدگی باعث بزرگ شدن کفش ها می شود. اما خوشبختانه راه­ هایی جهت کم کردن این آسیب­ ها وجود دارد. کفش پنجه گرد و نیمه گرد یا بادامی شکل، نسبت به کفش های نوک باریک، فضای بیشتری برای انگشت ها دارد. کفش های پشت بند دار، پاشنه بلند هایی با بند دور مچی، کفش های جلو باز و بوت های پاشنه بلند، نسبت به انواع کفش های جلو بسته و صندل های بندی راحت تر هستند. این نوع کفش منشا گرفته از صندل های سنتی اسپانیاست.

پوشیدن کفش های پاشنه نازک به دلیل اینکه راه رفتن را دشوار میکنند سخت است اما کفش های پاشنه ضخیم و یا لژدار که کف آنها یک دست است کفش های بسیار مناسب برای افرادی که زمان طولانی می خواهند آنها را بپوشند می باشند کفش های لژدار امکان زمین خوردن را بسیار کم می کند همچنین کفش های لژداربه دلیل تعادلی که ایجاد می کنند برای افرادی که تعداد دفعات کمی از کفش پاشنه بلند استفاده می کنند بسیار مناسب هستند. همه ما میدانیم کفش در انواع مختلف بدون پاشنه و پاشنه بلند در بازار موجود است که بیشتر خانم ها برای حضور در مراسمات و جشن ها از کفش پاشنه بلند استفاده می کنند تا استایل جذابی داشته باشند اما کفش های پاشنه بلند ضررهایی برای بدن دارد کفش پاشنه بلند باعث کمردرد و درد هایی در ناحیه پا می شود به همین دلیل پوشیدن کفش پاشنه بلند برای اکثر خانم ها سخت است با این وجود برای شیک بودن خود کفش پاشنه بلند می پوشند.

همگام بودن با مد، کار آسانی نیست؛ اگر به کفش های پاشنه بلندتان وابسته اید، احتمالا با عوارضی مثل میخچه، پینه و صافی کف پا مواجه هستید. پودر بچه را به پاهای خود و کف کفش بمالید تا جذب پوستتان شود این کار باعث عرق نکردن و لطیف شدن پاهایتان می شود و به راحتی میتوانید کفش پاشنه بلند بپوشید چون دیگر پاهایتان عرق نکرده و درون کفش راحت است همچنین پا ورم نمی کند و تاول نخواهد زد. بانوانی که قد نسبتا کوتاهی دارند اما تمایلی به پوشیدن کفشهای با پاشنهها بلند و نوک تیز ندارند، میتوانند به راحتی با پوشیدن کفشهای لژدار خیال خود را راحت کنند. زمانی که کفش پاشنه بلند می پوشید، پاهایتان باید احساس توازن و راحتی کنند. در این زمان به والدین پیشنهاد میشود که با استفاده از نخ کف پای کودکان خود را اندازه گرفته و برای انتخاب سایز مناسب، از آن استفاده کنند.

پاشنه مناسب، ارتفاعی بین 3 تا 7 سانتی متر دارد؛ راه رفتن با پاشنه بلند تر از 7 سانتی متر، مدل راه رفتن شما را تغییر داده و فشار بیشتری به کمر، زانو و مچ پایتان وارد می کند. اگر درباره ارتفاع دقیق این مدل کفش زنانه پاشنه بلند میپرسید، باید بگوییم که براساس وبسایتهای high fashion shoe مانند جیمی چو و گوچی، کفش “پاشنه کوتاه” ارتفاعی کمتر از 2.4 اینچ (6.4 سانتیمتر) دارد، در حالیکه کفش هایی با ارتفاع بین 2.5 تا 3.5 اینچ(6.4 تا 8.9 سانتیمتر)به عنوان کفشهای “پاشنه متوسط” در نظر گرفته میشوند. پاشنه هایی با ارتفاع بین 12 تا 15 سانتی متر، راحتی لازم را ندارند و راه رفتن با آن ها دشوار است. پاشنه های کوتاه با ارتفاع 3 تا 5 سانتی متر، برای استفاده در تمام روز مناسب هستند.